تجهیزات اضافی برقی خودرو

تجهیزات اضافی برقی خودرو

تجهیزات اضافی برقی خودرو

تجهیزات اضافی برقی خودرو

.

تجهیزات اضافی برقی خودرو

.

تاثیر تجهیزات اضافی برقی بر انتخاب باتری مناسب

.

.

تجهیزات و بارهای الکتریکی اضافه که پس از ساخت خودرو بر روی آن نصب می گردند، لزوم جایگزینی باتری جدید با قدرت بیشتر ( آمپر ساعت بالاتر ) را فراهم می آورد.

.

به طور مثال :

.

1-   سیستم های پرقدرت و پیچیده صوتی که دارای مصرف زیاد جریان الکتریکی هستند.

2-   چراغ ها و لامپ های اضافی، سیستم بوق، چراغ های تزئینی و سیستم آلارم و ضد صرقت

3-   سیستم های گرمایشی فرعی

4-   نصب تجهیزات اضافی بر روی خودرو از طریق سوکت فندک

5-   نصب کاروان و تریلی به سیستم الکتریکی خودرو. استفاده از کاروان و خانه های متحرک نیز که شامل لامپ ها، یخچال، سیستم گرمایشی، رادیو و تلویزیون می باشند، باعث مصرف بیش از حد جریان الکتریکی خواهد شد به همین دلیل بایستی از باتری های مجزا با سیم کشی مخصوص استفاده نمود.

.

تجهیزات اضافی برقی خودرو

.

تجهیزات فرعی ذکر شده فوق، باعث افزایش میزان تقاضای جریان الکتریکی خواهد شد. باتری راه انداز قبلی خودرو جوابگوی نیازمندی های سیستم الکتریکی فابریک خودرو می باشد.

.

لذا جهت تامین نیازمندی های مرتبط با تجهیزات فرعی الکتریکی ذکر شده، بایستی باتری اصلی نصب شده بر روی خودرو با باتری دارای ظرفیت بالاتر تعویض گردد.

.

به طور عادی و تحت شرایط کارکرد معمولی و در محیط متعادل، باتری و آلترناتور (دینام) بکار رفته در خودرو به عنوان تجهیزات استاندارد، قادر به تامین جریان مورد نیاز استارتر وسایر بارهای مصرف کننده موجود در خودرو می باشند.

.

تا زمانی که این فاکتورها تغییر نیابند، باتری نوع مشابه استاندارد خودرو را می توان نصب کرد اما در صورت نصب تجهیزاتی که باعث افزایش تقاضای جریان الکتریکی شود بایستی بررسی جهت نصب باتری مناسب با توجه به فضای موجود جهت نصب باتری و میزان شارژ دینام کرد لذا جهت انتخاب باتری مناسب برای خودرو خود با متخصصین برق خودرو مشورت کنید.

.

تجهیزات اضافی برقی خودرو

.

شرکت نوین باتری آماده مشاوره رایگان جهت انتخاب صحیح باتری برای خودرو شماست.

.

برای دریافت مشاوره اینترنتی اینجا کلیک کنید.

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *